Nowy Dwór Maz: 6-latek ranny na placu zabaw

W piątek (15.07) podczas trwania Biesiady Rozśpiewanych Narodów w Parku im. Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim, doszło do nieszczęśliwego wypadku dziecka bawiącego się w parkowym placu zabaw. 6-letni Filip spadł ze zjeżdżalni i upadając skaleczył się w głowę.

Zdarzenie w parku widzieli druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Ratownictwo Wodne. To oni jako pierwsi udzielili pomocy i wezwali posiłki. Na miejscu po chwili byli już strażacy ratownicy z torbą PSP-R1, którzy założyli opatrunek na rozciętą głowę. Ponieważ rana była poważna, zadecydowano o wezwaniu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Gdy ratownicy z karetki przybyli na wezwanie, podjęli decyzję o przewiezieniu młodego pacjenta na badania do szpitala.

Straż Miejska zabezpieczyła teren na którym doszło do wypadku. Trwa ustalanie czy plac zabaw jest w pełni bezpieczny do zabawy dla małych dzieci.

MK

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.