Mędrcy ze Wschodu przeszli w Orszaku po Twierdzy Modlin

W środę (6.01) po ulicach Twierdzy Modlin przeszedł II Orszak Trzech Króli. W tym roku w rolę Mędrców ze Wschodu wcielili się burmistrz Jacek Kowalski, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski i dyrektor Zespołu Szkół Zdzisław Szmytkowski. 

Orszak Trzech Króli zapoczątkowany został rok temu. Inicjatorami są duszpasterze z parafii św. Barbary, proboszcz ks. Janusz Nawrocki i wikary ks. Marcin Zębala.

Orszak tradycyjnie prowadziła Gwiazda Betlejemska. Święta rodzina z dzieciątkiem wędrowała otoczona aniołami. Z darami udali się Trzej Królowie, którzy w kościele złożyli dary małemu Jezusowi.

Mszy świętej przewodniczył ks. Marcin Zębala, który w słowie do wiernych mówił o wielkiej tęsknocie za Bogiem. – Kiedyś Mędrcy wyszli ze swoich domów w poszukiwaniu Boga. Dzisiaj my wychodząc na ulicę, również wołamy: Szukamy Boga. 

Burmistrz Jacek Kowalski przyznał, że pomysł udziału w Orszaku wyszedł od księdza proboszcza już rok temu. – Podążyliśmy za pomysłem ks. Janusza, który robi doskonałą robotę w modlińskiej Twierdzy. W takim zbożnym dziele, który wykracza poza aspekt wiary ale łączy mieszkańców i integruje, nawet nie protestowaliśmy i od razu się zgodziliśmy. 

Inni duszpasterze z Nowego Dworu Mazowieckiego, też zainteresowani są organizacją orszaków. Miasto ma pomysł aby stworzyć jeden miejski Orszak Trzech Króli. Urząd skonsultuje to z kapłanami 4 miejskich parafii.

Ofiary na tacę podczas Mszy świętej zbierali Mędrcy ze Wschodu. Zebrana kwota zasili konto budowy kościoła. Po nabożeństwie najmłodsi od mędrców otrzymali słodkości.

 

7 thoughts on “Mędrcy ze Wschodu przeszli w Orszaku po Twierdzy Modlin

  1. A niby co się stało, że burmistrz przypomniał sobie o Twierdzy? Zazwyczaj olewa ją ciepłym moczem. W jakim stanie jest Klub Oficerski? Czy kasa na tę durnotę nie powinna pójść na zrobienie dachu w Klubie? Niech proboszcz się bawi za własną kasę, zdartą z parafian!

  2. Do Ani. Wstydu Pani nie ma pisząc takie bzdury! Skąd u Pani tyle jadu i zawiści? Myślę,że warto zweryfikować swoje poglądy i opinie ,gdyż są one bardzo krzywdzące dla osób robiących wiele dobra dla parafii i miasta.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.