Milion na Park Trzech Kultur

Burmistrz, Jacek Kowalski i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Wiesław Raboszuk asygnowali umowy dotyczące Parku Trzech Kultur w Modlinie Twierdzy. Tego miejsca dotyczyły dwa, złożone przez Miasto do Marszałka w ramach RPO WM 2007-2013, wnioski o dofinansowanie: „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez utworzenie „Parku Trzech Kultur” w Twierdzy Modlin” (całkowita wartość projektu: 748 615,00 zł; poziom dofinansowania: 75%) i „Poprawa oferty kulturalnej poprzez wykorzystanie walorów „Parku Trzech Kultur” oraz ekspozycji plenerowej” (całkowita wartość projektu: 557 230,00 zł; poziom dofinansowania: 85%).

Zwiększenie atrakcyjności turystycznej ma zostać osiągnięte poprzez m.in.: remont i modernizację pod kątem historycznym układu alei parkowych oraz placu przy scenie, montaż małej architektury i bezprzewodowych kamer, modernizację oświetlenia, stworzenie przestrzeni odpoczynku dla turystów, systemu oznaczeń, odświeżenie i korektę szlaków turystycznych, działania promocyjne. Poprawa oferty kulturalnej związana będzie m.in. z pracami modernizacyjnymi przy Pomniku Obrońców Modlina i przy scenie. Prace mają zakończyć się w czerwcu tego roku.

W wyniku realizacji projektu na terenie Parku Trzech Kultur organizowane będą imprezy o charakterze kulturalnym, turystycznym, sportowym i patriotycznym. Będą to np. modlińskie plenerowe projekcje filmowe, biegi terenowe. Nową oprawę zyskają coroczne obchody obrony Twierdzy Modlin z 1939 r. Nie zabraknie też prezentacji dorobku Trzech Kultury, tj. Francuzów, Rosjan i Polaków – narodów, które wywarły największy wpływ na dzieje Twierdzy Modlin.

Drodzy Mieszkańcy i Sympatycy Nowego Dworu – jeżeli jesteście w posiadaniu zdjęć z parku w Twierdzy (szczególnie zależy nam na zdjęciach archiwalnych) i chcielibyście przekazać je do celów realizacji i promocji projektów – pokazać, jak to kiedyś w parku bywało, skontaktujcie się z nami przez wiadomość prywatną na naszym Facebooku lub na adres [email protected]. Będziemy wdzięczni.

UM Nowy Dwór Maz
Foto: Marek Karpowicz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.