Modlin Twierdza: 9-latek zatrzaśnięty w domu

W środę (20.06) chwilę przed godziną 18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o zatrzaśniętym dziecku w jednym z mieszkań w Modlinie Twierdzy przy ulicy Moniuszki. 

9-latek miał pozostać w domu a mechanizm zamka w drzwiach wejściowych uniemożliwił babci dostanie się do środka mieszkania. Zdenerwowana kobieta przez drzwi słyszała grający telewizor ale nie słyszała swojego wnuczka. W obawie o jego zdrowie o pomoc w dostaniu się do mieszkania, poprosiła strażaków. Na miejscu po chwili pojawił się zastęp z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Strażacy ustalili, że najlepszym miejscem z dostępem do mieszkania będzie okno w jednym z pokoi. Ponieważ mieszkanie znajdowało się na 3. piętrze, to aby dostać się na górę, wezwano podnośnik, dzięki któremu jeden ze strażaków wszedł przez uchylone okno do środka mieszkania i otworzył drzwi domownikom.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Wezwany na miejsce zespół Ratownictwa Medycznego nie był potrzebny, bo 9-latek spał w łóżku i nie słyszał babci pukającej do drzwi.

Udział w akcji:
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.