Modlin Twierdza: Kolejne ćwiczenia psów z OSP RW

W minioną sobotę odbyły się kolejne zajęcia szkoleniowe z Edwardem Rosiakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne, których tematem przewodnim była taktyka przeszukania w terenie otwartym. Przewodnicy uczyli się jak wybrać najbardziej optymalną taktykę przeszukania, oraz jak ją modyfikować w zależności od zmieniających się warunków terenowych i atmosferycznych, tak aby maksymalnie wykorzystać umiejętności psiego nosa.

Psy tym razem musiały zmierzyć się ze swoim największym wrogiem jakim jest wysoka temperatura i pokazały, że wiele godzin pracy nad kondycją dało zamierzone efekty. Nie zabrakło również ćwiczeń bazowych i dużej dawki zabawy dla najmłodszych adeptów psiego ratownictwa. Młodszy instruktor szkolenia psów ratowniczych PSP, wieloletni naczelnik GPR OSP Łódź, a przede wszystkim bardzo doświadczony przewodnik psów ratowniczych Edward Rosiak od października 2017r. nadzoruje proces szkolenia psów z OSP Ratownictwo Wodne z zakresu pracy w terenie otwartym i na gruzowiskach.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i każde są skupione wokół innej tematyki związanej z pracą psa ratowniczego tak aby jak najlepiej przygotować psy do niesienia pomocy osobom uwięzionym pod gruzami.

Zajęcia poza funkcją szkoleniową są miejscem integracji i współpracy środowiska ratowniczego. Strażacy zapraszają na swoje treningi przewodników ze wszystkich grup poszukiwawczych oraz osoby niezrzeszone, które chciałby zobaczyć jak wygląda praca psa ratowniczego albo sprawdzić czy ich pies sprawdziłby się w ratownictwie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.