Zamczysko: Młodzi strażacy zaczynają szkolenie

W dniu 31 lipca 2018 r. apelem inauguracyjnym rozpoczęto Zgrupowanie Kandydackie K-2018 w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (PBL SGSP) w Zamczysku Nowym gm. Leoncin.

Podczas apelu została podniesiona na maszt flaga państwowa oraz został odegrany hymn państwowy. Następnie zostały odczytane rozkazy Rektora-Komendanta SGSP dotyczące organizacji Zgrupowania Kandydackiego oraz przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiono główne założenia rozpoczynającego się Zgrupowania, które na terenie PBL SGSP w Zamczysku Nowym będzie trwało do 23 września 2018 r., po czym nastąpi przeniesienie na teren SGSP w Warszawie.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w służbie kandydackiej, którzy pozytywnie ukończą przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej złożą 29 września 2018 r. uroczyste ślubowanie strażaka PSP, a od nowego roku akademickiego 2018/2019 zostaną studentami studiów stacjonarnych I stopnia dla strażaków PSP w służbie kandydackiej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego SGSP oraz otrzymają tytuł podchorążego SGSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.