Modlin Twierdza: Strażacy ćwiczą ratownictwo wodne zimą

W sobotnie południe (20.01) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy, zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego i wodnego. Do ćwiczeń dołączyła Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz OSP Cieksyn i OSP Dziekanów Polski oraz funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego Policji. 

Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom, strażacy przypomnieli i utrwalili sobie różne metody ratowania ludzi z wody w okresie zimowym. Dodatkowo przećwiczono kilka założeń przy wykorzystaniu różnorakiego sprzętu ratowniczego, który znajduje się na wyposażeniu poszczególnych jednostek.

Ćwiczenia poprowadzili instruktorzy ratownictwa wodnego Mateusz Pietrzak i Dawid Kąpielewski. Obaj są członkami Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy.

Oby strażacy nie musieli prowadzić akcji na wodzie czy pod lodem a jedyny ich kontakt z wodą był właśnie na ćwiczeniach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.