Modlin Twierdza: Strażnica w hali sportowej

We wtorek 14 lipca burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski, podpisał porozumienie z bryg. Leszkiem Smuniewskim – komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, Zdzisławem Szmytkowskim – dyrekotrem Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy oraz Mariuszem Torbusem – prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim.

Podpisane porozumienie czterech stron, ustanawia tymczasową strażnicę straży pożarnej na terenie Modlina Twierdzy. Już w najbliższy piątek o godzinie 15 do szkoły przy ulicy Bema, przyjedzie ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Służbę od godziny 15 do 20 pełnić będzie dwóch funkcjonariuszy PSP Nowy Dwór Mazowiecki oraz 3 druhów z OSP Ratownictwo Wodne. Służby w tymczasowej strażnicy pełnione będą w piątki i niedzielę w godzinach 15- 20 oraz w razie potrzeby, szczególnie w dni targowe.

Powodem przeniesienia jednego z wozów za rzekę Narew do Modlina Twierdzy, są utrudnienia z jakimi spotykają się strażacy podczas wyjazdu na akcję w związku z remontem ulicy Warszawskiej oraz planowanym zamknięciem mostu Por. Pancera (most narwiany).

Dyrektor Zdzisław Szmytkowski wyznaczył pomieszczenia socjalne i operacyjne w obiekcie hali sportowej przy Zespole Szkół na ulicy Bema.

Porozumienie obowiązuje do 31 sierpnia 2015 roku.

One thought on “Modlin Twierdza: Strażnica w hali sportowej

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.