Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Modlin Twierdza: Wprowadzili relikwie Świętego Jana Pawła II

W piątek (16.10) w Modlinie Twierdzy odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wieczorem w obecności Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Libery – ordynariusza diecezji płockiej, dokonano wprowadzenia relikwii świętego Jana Pawła II do kościoła św. Barbary. 

Poświęcenie Reliwiarza

Uroczystość rozpoczęła się na terenie Zespołu Szkół. Po krótkiej projekcji fimu z urywkami życia, wyboru na Stolicę Piotrową, pielgrzymkami do ojczyzny i śmiercią świętego Jana Pawła II, biskup Piotr, poświęcił relikwiarz, do którego dziekan dekanatu zakroczymskiego ks. kan. Andrzej Redmer, włożył relikwie świętego. W relikwiarzu znajduje się kropla krwi świętego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W procesji ulicami Modlina Twierdzy, zebrani przed szkoła, przeszli do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem pasterza diecezji. W swoim słowie skierowanym do wspólnoty parafialnej, biskup Piotr powiedział, że w pełni rozumie służbę wojskową bo sam służył 2 lata w jednostce w Bartoszycach. Wspomniano również słowa świętego Jana Pawła II, które w 1991 roku w Płocku wypowiedział do ks. kan. Edwarda Packa – ówczesnego proboszcza parafii Modlin – „Modlin jest mi bliski, tu służył mój ojciec”. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Biskup Piotr Libera wręczył również medal „Zasłużeny dla Katechizacji” siostrze Bogumile – misjonarce klaretynce, która w tym roku obchodziła 25 lecie ślubów wieczystych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po Mszy świętej, wszyscy przeszli na plac przy kościele, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie ziemi pod budowę nowego kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.