Nowy Dwór Maz: Bili rekord w resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Aż 88.444 zadeklarowanych osób z 1.041 instytucji z całej Polski uczestniczyło w próbie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób organizowanej przez Fundację WOŚP. Liczba ta wskazuje na to, że ponownie udało się ustanowić imponujący wynik! Tak Polacy wspólnie z Orkiestrą zaangażowali się w  Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

W Nowym Dworze Mazowieckim do akcji włączyła sie Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne oraz Szkoła Podstawowa nr 5. Około 100 uczniów przez 30 minut, wymiennie udzielało pierwszej pomocy na 7 stanowiskach z fantomami.

Wszystko wskazuje na to, że rekord został pobity! – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. Zadeklarowana liczna uczestników wyniosła ponad 88 tysięcy osób!

Akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który jest prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od 2006 roku. Polega on na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem objętych jest 26 893 nauczycieli z 12 160 szkół. Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Ponad półtora miliona dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy!

16 Października Europejska Rada Resuscytacji, ustanowiła Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca.


Dodaj komentarz