Więcej niż Kino – to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze „świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, konsultantami, dziennikarzami.
Sympatyków cyklu Więcej niż Kino zapraszamy na kolejne spotkanie. Proponujemy projekcję filmu Jerzego Stuhra z 2014 r. pt: Obywatel.
W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu „Seksmisji”. Podobnie jak ta kultowa komedia, „Obywatel” również pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich „izmów”. Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.
Gościem wieczoru będzie aktorka VIOLA ARLAK
Viola Arlak (rocznik 1968) pochodzi z Wieliczki. Trzykrotnie zdawała do szkoły teatralnej, bez pozytywnego skutku. W końcu wybrała się na rozmowę do krakowskiego Teatru 38, gdzie została przyjęta i zadebiutowała na scenie w 1992 roku w spektaklu Bogusława Schaeffera Tutam.
W latach 1992–2003 występowała w Teatrze im Stefana Żeromskiego w Kielcach i stała się ulubienicą publiczności kieleckiej, o czym świadczą liczne nagrody w plebiscytach. W 1995 roku zdała pomyślnie egzamin eksternistyczny. W roku 2006 wystąpiła na scenie krakowskiego Teatru STU w przedstawieniu Witkacego Matka jako Zofia Plejtus.
Na dużym ekranie po raz pierwszy zagrała postać „Sąsiadeczki” w uhonorowanym wieloma nagrodami filmie Doroty Kędzierzawskiej NIC (1998). W filmie Cześć Tereska była nauczycielką w szkole krawieckiej.
Telewidzowie znają ją z gościnnego udziału lub drugoplanowych ról w popularnych serialach takich jak: Kasia i Tomek (2002), Na dobre i na złe (2003, 2006), Lokatorzy (2003–2004), Plebania (2005), Niania (2005), Hela w opałach (2006), Rancho (2006) i Rancho Wilkowyje (2007) jako wójtowa HalinaKozioł oraz Tajemnica Twierdzy Szyfrów (2006) w roli brzydkiej „folksdojczki” o znamiennym nazwisku Robak. Znana jest także z roli ekspedientki Kwaśniakowej w serialu M jak Miłość.
Wieczór poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
16 października 2015 r., godz. 18.30
Wstęp Wolny