Nowy Dwór Maz: Król Filip I z wizytą w mieście

14 października gościliśmy w Nowym Dworze Mazowieckim króla Belgów, Filipa I. Powodem wizyty było otwarcie magazynu wysokiego składowania w firmie La Lorraine Bakery Group. W otwarciu wziął również udział burmistrz Jacek Kowalski.

Nowodworskie firmy rozwijają się. Znakomitym przykładem jest La Lorraine Bakery Group, która w październiku uruchomiła w pełni zautomatyzowany magazyn mroźni wysokiego składowania. Jest to wysoka na 41 metrów konstrukcja zbudowana w technologii silosu o wewnętrznym układzie półek, który może pomieścić nawet 16 tys. palet ładowanych i składowanych w sposób całkowicie automatyczny – za pomocą dźwigów.

Supernowoczesny magazyn jest częścią programu inwestycyjnego firmy, którego wartość opiewa na 50 mln euro. Jak zapewnia inwestor, dzięki temu możliwe będzie podwojenie mocy produkcyjnych.

W otwarciu inwestycji wziął udział król Belgów Filip I. Przecięcia wstęgi dokonał wspólnie z burmistrzem Nowego Dworu mazowieckiego Jackiem Kowalskim, dyrektorem generalnym La Lorraine Bakery Group Guido Vanherpe, general manager’em w La Lorraine Polska Arturem Starekiem.

La Lorraine Bakery Group to rodzinna firma belgijska z 75. letnią tradycją. Specjalizuje się w przetwórstwie zbóż oraz produkcją piekarniczą. 15 lat temu firma rozpoczęła długoterminową strategię ekspansji na kraje Europy Wschodniej, stając się jednym z liderów rynku mrożonych produktów piekarniczych, między innymi także w Polsce.

autor: Aneta Pielach – Pierścieniak; foto: La Lorraine Bakery Group

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.