Msza Święta na 600-lecie Zakroczymia

Uroczystą Mszę Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zakroczymiu z okazji 600-lecia nadania praw miejskich odprawił biskup senior płocki Piotr Libera. W nabożeństwie udział wzięły władze lokalne oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.

W homilii biskup Piotr przypomniał historię prastarego grodu z nad Wisły zamieszkałego przez rybaków i kupców nad którym czuwała Boża Opatrzność. W trakcie nabożeństwa dziękowano za 600-lecie miasta. Kaznodzieja wskazał na znaki Boże w dziejach miasta. Pochylając się nad historią przodków biskup Piotr wskazał, że nie bez powodu Zakroczym ma w herbie żyjącego baranka apokalipsy. Miasto na przestrzeni dziejów pokazało nie tylko jak odważnie i śmiało zmartwychwstawać po klęskach, wojnach, powodziach i pożarach.

W nabożeństwie udział wzięły poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP z Zakroczymia, Trębek Nowych i Wojszczyc oraz szkół z Zakroczymia i Wojszczyc. Podziękowania za modlitwę w intencji Zakroczymia złożył burmistrz Artur Ciecierski wraz z zastępcą Agatą Januszewską oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Serwatka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.