Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nowy Dwór Maz: Boimy się tu mieszkać i pracować!

W Nowym Dworze Mazowieckim od wielu lat działa system monitoringu miejskiego. Kamery rozlokowane są w różnych częściach miasta. Niestety oko żadnej nie zagląda na Plac Solny i jego okolicę. 

Pracujemy tutaj, ale każdego dnia boimy się o to co się wydarzy – mówią okoliczni przedsiębiorcy. –  W tym drewniaku zbiera się całe szemrane towarzystwo. Ile razy interweniowała tutaj policja? A pod koniec stycznia to już w ogóle dantejskie sceny się tu rozgrywały.

Włamania

Ostatnie zdarzenia miały miejsce w dniach 26-27 stycznia. W nocy z wtorku na środę do jednego z mieszkań w drewnianym budynku przy ulicy Daszyńskiego 18, dokonano włamania. Wybito szyby oraz usiłowano dokonać kradzieży. – To nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz – mówi pani Beata, mieszkanka bloku nr 16.

2016-01-27 15.39.27

Na miejscu kradzieży w środę 27.01 pracowali technicy kryminalni z KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Strzelają w szyby

Lokalni przedsiębiorcy ale i mieszkańcy okolicznych bloków mają problem z wybijanymi szybami albo też strzelaniem w szyby z broni. W środę 27 stycznia o godzinie 8:54 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu wpłynęło zgłoszenie o mężczyznach, którzy strzelają w okna. O godzinie 9:17 kolejne zgłoszenie wpłynęło bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji. Funkcjonariusze ustalili osoby, które mogły strzelać w okna. Okazało się, że mężczyźni nie posiadają prawdziwej broni a jej repliki.  W rejonie dochodziło dość często do wybijania szyb. Czy aktu wandalizmu dokonywały zatrzymane przez policję osoby?

Mężczyźni zostali wylegitymowani i ustalono rodzaj „broni” jaki posiadali. Trwają czynności w sprawie zdarzeń w tym rejonie – mówi asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Maz. – W sprawie usiłowania kradzieży, nie zatrzymano podejrzanych o to przestępstwo. 

To nie pierwszy raz

Libacje alkoholowe oraz wybijanie szyb a nawet strzelanie do nich to nic nowego w rejonie Placu Solnego. W październiku 2015 roku przekonali się również właściciele punktów handlowych. W nocy wybijane były szyby a w kilku miejscach ślady po strzałach z broni. Policja odnotowała również kilka włamań do zaparkowanych pojazdów.

Parking jest – kamer brak

Miasto za każdym razem poleca parkowanie na Placu Solnym. Są tam przygotowane miejsca parkingowe. Okazuje się jednak, że żadna kamera nie patrzy na pozostawione samochody. Miasto co roku montuje około 2-3 kamer ale za każdym razem lokalizacji przy parkingu jest pomijana.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.