Palmiry: Zderzenie samochodów ciężarowych. 2 osoby ranne

W piątek (5.02) chwilę po godzinie 6 na DK7 w miejscowości Palmiry gm. Czosnów doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie pojazdu.

Na miejsce wysłano 4 zastępy ratownicze straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego i policję. Droga w kierunku Warszawy została zablokowana.

Pierwsi na miejscu byli strażacy z OSP Łomna i przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu mężczyźnie w samochodzie ciężarowym. Po przybyciu pozostałych jednostek oraz służb, przystąpiono do ewakuacji poszkodowanego oraz ustalaniu przebiegu zdarzenia.

Jeden z pojazdów przewoził w naczepie pieczywo a drugi kontenery. Na szczęście nie przewożono substancji niebezpiecznych.

Jak informuje asp. Szymon Koźniewski  z KPP Nowy Dwór Mazowiecki – kierujący samochodem ciężarowym marki renault, prawdopodobnie zatrzymał się na czerwonym świetle, a w jego naczepę uderzył kierujący ciężarowym DAFem. 33-latek został zakleszczony w kabinie. Po uwolnieniu przez strażaków, został odwieziony do szpitala. 

Do usunięcia pojazdów z drogi wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 10 w Warszawie.

Materiał aktualizowany na bieżąco

Aktualizacja 6:38
Policjanci organizują objazdy przez drogę serwisową. Strażacy ułatwiają dostęp do kierowcy, który został poszkodowany. Na drodze tworzą się korki.

Aktualizacja 6:49
Ruch prowadzony będzie jednym pasem aby rozładować powstałe na miejscu korki. Na miejscu obecne są zespoły pogotowia ratunkowego.

Aktualizacja 7:04
Informację o zdarzeniu z ostrzeżeniem dla kierowców przekazała ogólnopolska stacja radiowa RMF FM.

Aktualizacja 07:08
Kierowca jest cały czas wycinany z pojazdu. Załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego podała mu silne leki przeciwbólowe. Kierowca drugiego pojazdu jest w karetce pogotowia. Ruch w kierunku Warszawy prowadzony jest po jednym pasie.

Aktualizacja 07:15
Poszkodowany jest cały czas wycinany z pojazdu. Mężczyzna jest przytomny i podłączono do niego leki przeciwbólowe. Strażacy rozcinają całą kabinę aby móc wyciągnąć kierującego na zewnątrz pojazdu.

Aktualizacja 07:22
Na miejsce wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 10 w Warszawie. Ciężkie dźwigi usuną pojazdy z drogi.

Aktualizacja 07:37
Cały czas trwa walka z karoserią pojazdu, aby wydostać poszkodowanego kierowcę z wnętrza pojazdu.

Aktualizacja 08:01
Mężczyzna został wydostany na zewnątrz i odwieziony do szpitala.

Aktualizacja 08:04
Na miejsce przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego JRG 10 Warszawa

Aktualizacja 08:25
Do Palmir udała się podmiana służb z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Strażacy przy wsparciu grupy Ratownictwa Technicznego z Warszawy, będą usuwać pojazdy z drogi.

Aktualizacja 08:39
Zastęp z OSP Zakroczym i OSP Pomiechówek alarmowo udają się do JRG Nowy Dwór Mazowiecki aby zabezpieczyć rejon operacyjny powiatu. Wszystkie zastępy biorą udział w akcji w Palmirach.

Aktualizacja 08:54
Trwa usuwanie pojazdów z drogi przez ciężki dźwig z Warszawy.
0_1 (1)
Aktualizacja 09:11
Jeden z pojazdów został już usunięty z drogi.

0_1

Aktualizacja 09:27
Działania zastępów na miejscu zdarzenia zostały zakończone. Zastępy wracają do koszar. Zarządca drogi po uprzątnięciu elementów powypadkowych z jezdni, wznowi ruch na obu pasach. 

Udział w akcji:
310W45 – JRG 10 SGRT Warszawa
310W48 – JRG 10 SGRT Warszawa
310W49 – JRG 10 SGRT Warszawa
310W90 – JRG 10 Warszawa
530M91 – KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M90 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M10 – OSP Czosnów
539M14 – OSP Łomna
539M42 – OSP Pomiechówek (zabezpieczenie rejonu operacyjnego)
539M50 – OSP Zakroczym (zabezpieczenie rejonu operacyjnego)
02-81 – Zespół Ratownictwa Medycznego Nowy Dwór Mazowiecki
02-86 – Zespół Ratownictwa Medycznego Kazuń Polski
WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Straż Graniczna  (Wspólny patrol z WRD KPP Nowy Dwór Maz).
GDDKiA  – Zarządca Dróg Krajowych

2 thoughts on “Palmiry: Zderzenie samochodów ciężarowych. 2 osoby ranne

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.