Nowy Dwór Maz: Pożar sadzy w kominie.

W czwartek (4.02) w Nowym Dworze Mazowieckim na ulicy Sempołowskiej doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z domów jednorodzinnych. Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło od osoby postronnej o godzinie 19:50.

Strażacy po przybyciu zastali zamkniętą bramę i zapalone światła w mieszkaniu. Ponieważ nikt nie reagował na nawoływania, to aplikacyjnie wezwano na miejsce policję i pogotowie ratunkowe. Po chwili z domu wyszła kobieta, która wpuściła strażaków do środka. W mieszkaniu przy użyciu miernika wielogazowego, sprawdzono poziom tlenku węgla. Na szczęście wynik okazał się zerowy.

W przewodzie kominowym paliły się nagromadzone sadze. Strażacy wygasili palenisko i usunęli z przewodu płonące kawałki sadzy, które zostały dokładnie przelane wodą.

Po zakończeniu działań gaśniczych, ponownie dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla. Do czasu wykonania przeglądu kominiarskiego, zakazano użytkowania pieca.  Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażnicy miejscy.

Przypominamy o obowiązku sezonowego czyszczenia przewodów kominowych oraz zakazie palenia śmieciami w piecach. Straż Miejska dokonuje kontroli rodzaju opału, którym właściciele posesji palą w piecu.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
02-81 – Zespół Ratownictwa Medycznego
1-101 – Straż Miejska Nowy Dwór Mazowiecki
Policja Nowy Dwór Mazowiecki

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.