Nowy Dwór Maz: Dofinansowanie WFOŚiGW dla OSP RW

Ochotnicza Straż Pożarna-Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim w roku 2015 złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o unowocześnienie wyposażenia ratowniczego poprzez dofinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu dla ratownictwa wodnego.

Otrzymano na ten cel dofinansowanie (50%) w kwocie 18 000 zł, zaś pozostałą część pozyskano z posiadanych środków własnych oraz Zarządu Głównego OSP RP.
Dotacja NFOŚiGW była przeznaczona na zakup sprzętu ratowniczego w postaci 4 kompletów: suchych skafandrów nurkowych z rękawicami i kapturami, nurkowych masek
pełnotwarzowych wraz z automatami oddechowymi oraz ośmiu ubrań specjalnych pożarniczych typu Nomex dla strażaków-ratowników. Takie doposażenie jednostki daje duży komfort pracy w wodach niezbyt czystych oraz w okresie zimowym podczas działań ratowniczych na kruchym lodzie.

W roku 2013 zgodnie z art. 12 ust. 1 i 2 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz.U. Nr 208, poz.1240 z 18.08.2011 r.) jednostka nasza
uzyskała zgodę w formie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych na wykonywanie ratownictwa wodnego. W związku z powyższym w obecnym czasie jesteśmy jedyną w województwie mazowieckim jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, która posiada tego typu uprawnienia.

Mariusz Torbus
Prezes OSP Ratownictwo Wodne

wfos2015_2

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.