Nowy Dwór Maz: Nowe samochody dla strażaków

W ostatnich dniach strażacy z Nowego Dworu Mazowieckiego wzbogacili się o dwa fabrycznie nowe samochody. Jeden trafił do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej a drugi do Ochotniczej Straży Pożarnej.

531M91 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki

531m91
Samochód terenowy marki Isuzu zastąpił w JRG Nowy Dwór Mazowiecki używanego od lat Land Rovera, którym do akcji udają się dowódcy. Jest to samochód ratowniczo – rozpoznawczy przeznaczony do przewozu sprzętu i ludzi. Koszt zakupu nowego pojazdu to 150.000 złotych. Nowy samochód zakupiono dzięki wsparciu samorządów i lokalnych firm.

539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki

31
Samochód gaśniczy marki Man w zabudowie Moto Trucka trafił do OSP Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie zastąpi wysłużonego Stara. Strażacy od lat czekali na wymianę samochodu. W 2015 roku złożyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego i otrzymali 250.000 złotych. Pozostałą kwotę pozyskano z dofinansowań. Całkowita kwota zakupu to 690.000 złotych.

Nowe samochody nowodworskich strażaków, podnoszą sprawność jednostek do niesienia pomocy potrzebującym, nie tylko w chwili pożaru ale i wszystkich innych miejscowych zagrożeń.

Czytaj również:

– Potrzebny nowy samochód

– Narażają życie za 8 złotych

/MK/

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.