Nowy Dwór Maz: Nowy sprzęt w OSP RW

Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim pozyskała kolejny sprzęt z dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

W ramach „Porozumienia w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska z dnia 25 marca 2011 r. pomiędzy MSW i NFOŚiGW”, Ochotnicza Straż Pożarna-Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim w roku 2015 ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zakupiła: łódź ratowniczą z konsolą sterującą, sonarem 3D, oświetleniem nocnym, wyposażoną w silnik o napędzie strugowodnym o mocy 115 KM z przyczepą podłodziową i wyposażeniem ratowniczym dla załogi oraz sanie lodowe (sanie ratownictwa lodowego) jako urządzenie ratownicze na kruchym lodzie. Otrzymano na ten cel dofinansowanie (50%) w kwocie 83 000 zł, zaś pozostałą część pozyskano ze środków Powiatu Nowodworskiego oraz darowizn spółek miejskich takich jak: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim, Zarząd Budynków Komunalnych w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Zakład Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Także środki pozyskano ze zbiórki publicznej zorganizowanej w naszym Mieście oraz gminie Wieliszew i Jabłonna.

Chcemy serdecznie podziękować przedsiębiorcom którzy wspomogli nas organizacyjnie podczas tej zbiórki tj.:
– Kawiarnia-Cukiernia M.Szarow – Modlin Twierdza,
– Sklep Mięsny – M.Wiśniewska i M.Podgórska ul. Kościuszki 2 w Nowym Dworze Mazowieckim,
– Studio Urody „PATRIX” w Nowym Dworze Mazowieckim,
– PSB „Mrówka” w Nowym Dworze Mazowieckim
– „BeFit” Centrum Sportów Skierdy,
– Sklepy „ARIA” – Andrzej Pruchnicki w Rajszewie

Podziękowania głównie należą się mieszkańcom za pomoc i chęć wsparcia finansowego zakupu tej łodzi, która posłuży zapewnieniu bezpieczeństwa oraz pomocy osobom znajdującym się w sytuacjach niebezpiecznych nad wodą.

Mariusz Torbus
Prezes OSP RW

dav

Logo_NFOSiGW

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.