Nowy Dwór Maz: Okradali sklepy i kwiaciarnie. Grozili sprzedawcom

Od kilku dni w Nowym Dworze Mazowieckim, sklepikarze skarżyli się na bandę 3 młodych mężczyzn, którzy codziennie przychodzili ich okradać. Złodzieje posunęli się nawet do tego, że kradli wiązanki kwiatów.

Informacja wiele razy trafiała na policję ale jak zauważali sklepikarze, policjanci niechętnie zajmowali się tą sprawą. Jedna z właścicielek sklepu spotkała patrolujących miasto strażników miejskich. Strażnicy obejrzeli nagranie z monitoringu sklepowego na którym dokładnie widać było sprawców kradzieży. Na efekty pracy nie trzeba było długo czekać.

Strażnicy Miejscy rozpoznali złodzieji

Patrolujący miasto strażnicy w środę (27.01) zauważyli na jednej z ulic Nowego Dworu Mazowieckiego, dwóch mężczyzn odpowiadających wyglądem do osób, które zarejestrowały sklepowe kamery. Mężczyźni zostali ujęci a po przybyciu patrolu zmotoryzowanego, przewiezieni do sklepu w którym pracownicy potwierdzili że to oni stoją za kradzieżami i grożeniem pracownikom. Obaj mężczyźni zostali przekazani policji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wiązanki z kwiaciarni Pani Bożeny, skradziono dwa razy w ciągu godziny.

Tylko wykroczenie

Mimo że na swoim koncie mają wiele kradzieży, sprawa potraktowana została w większości jako wykroczenie i policjanci ukarali mandatowo sprawców kradzieży.  Czy mężczyźni powrócą do kradzieży? Oby nie!

W sumie 14 kradzieży

Przez 10 ostatnie dni policjanci odnotowali 14 kradzieży w marketach i małych tzw. „sieciówkach”. Sprawcy dokonywali głównie kradzieży drobnych artykułów spożywczych, za niewielkie kwoty. Zdarzenia te zakwalifikowane zostały, jako wykroczenie. W jednym zdarzeniu, kwota skradzionych artykułów przekroczyła ponad 490 zł i tu zostało wszczęte dochodzenie z art. 278 § 1 kk. W tym przypadku policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego 25-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.

W toku podjętych czynności przez policjantów w 4 przypadkach, gdzie sprawca wykroczenia został ujęty przez ochronę sklepu, zastosowali postępowania mandatowe zgodnie z art. 119 kw. W kolejnych 8 sprawach zostało wszczęte postępowanie w sprawie o wykroczenie. W efekcie policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej ustalili 3 mężczyzn (21l, 27l, 41l), którzy prawdopodobnie dokonali kradzieży. W stosunku do tych osób zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu zgodnie z art. 119 kw. W jednym przypadku nadal prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie, gdzie funkcjonariusze dążą do ustalenia i ukarania sprawcy.

PJ

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.