Nowy Dwór Maz: Otwarto Centrum Aktywności Cyfrowej

Rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz upowszechnianie usług e-administracji to główne cele, tworzonych przy samorządach, Centrów Aktywności Cyfrowej (CAC), które finansowane są ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

– Bardzo się cieszę, że to w Nowym Dworze Mazowieckim powstaje dziś pionierskie Centrum Aktywności Cyfrowej. Jako samorządowiec przez wiele lat współpracowałem z Powiatem Nowodworskim, tym bardziej cieszę się, że Powiat Nowodworski promuje e-administrację. – powiedział Jan Grabiec, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podczas uroczystego otwarcia CAC w Nowym Dworze Mazowieckim w budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Paderewskiego.

Centrum Aktywności Cyfrowej na służyć aktywizacji społeczności lokalnej oraz upowszechnianiu wykorzystania internetu i nowych technologii. Dzięki CAC mieszkańcy będą mieli dostęp do takich usług jak: e-administracja, e-bankowość, e-deklaracje, e-handel, e-konsultacje społeczne, e-zdrowie oraz udostępnianie cyfrowych zasobów kultury.

– Komputery potrzebne do prowadzenia punktu potwierdzania profilu zaufanego, można sfinansować ze środków pochodzących z konkursu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jeszcze do 27 września można składać wnioski konkursowe, do czego zachęcam inne powiaty oraz gminy miejskie. – mówił podsekretarz stanu w MAC.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.