Nowy Dwór Maz: Podszywają się pod administrację i okradają

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledzczego prowadzą czynności w związku z oszustwem na tzw. administratora. Do zdarzenia doszło 19 lutego br. na ul Chemików w Nowym Dworze. Ofiarą przestępcy padała samotnie mieszkająca 74-letnia kobieta. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia. Informacje w tej sprawie można przekazywać do dyżurnego komendy pod nr tel. 22 775-22-01 do 04 lub 997 i 112.

19 lutego 2016 r. do nowodworskiej komendy dotarła informacja, że mieszkanka jednego z bloków przy ul. Chemików padła ofiarą oszustwa na tzw. administratora. Według ustaleń policjantów , około godz. 12.30, do mieszkania kobiety zapukał mężczyzna, który podawał się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej. Miał przy sobie prawdopodobnie listę mieszkańców i rzekomo zbierał pieniądze na bieżące wydatki spółdzielni. Zażądał od kobiety składkę w kwocie 400 zł. Pokrzywdzona miała w domu tylko 200 zł, które przekazała mężczyźnie. „Administrator” po zainkasowaniu gotówki udał się w nieznanym kierunku. 74- latka dopiero po jego wyjściu skontaktowała się z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowej, którzy zaprzeczyli, aby ktoś z ich pracowników wykonywał tego dnia takie zadanie.

Rysopis sprawcy:
wiek ok. 30 lat, wzrost 170-175 cm, , szczupła budowy ciała, włosy krótkie jasne w odcieniu rudawym, lekki zarost na twarzy. W dniu przestępstwa ubrany był w czarną kurtkę materiałową, czarne spodnie.

Policjanci radzą, aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następującychzasad:

Przed otwarciem drzwi:

• Spojrzeć przez wizjer w drzwiach lub przez okno, – kto to?

• Jeśli nie znamy odwiedzającego – spytać o cel jego wizyty, zapiąć łańcuch zabezpieczający, (jeśli zdecydujemy się na otwarcie drzwi) oraz poprosić o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej, identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością.

• W razie wątpliwości należy umówić się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi (jeśli osoba podaje się za przedstawiciela administracji lub innej odpowiedniej instytucji).

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI – pod numerami alarmowymi 997 lub 112 .

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.