Nowy Dwór Maz: Podziękowania dla ludzi o wielkim sercu!

Mieszkanka Nowego Dworu, pani Nurzyńska opiekuje się niepełnosprawnym synem. Ogromnym problemem rodziny były złe warunki mieszkaniowe, zły stan techniczny domu, brak centralnego ogrzewania i bieżącej wody oraz łazienki. W ubiegłym roku, zwróciła się do władz Nowego Dworu Mazowieckiego o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Na odzew nie musiała długo czekać. Dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach rodzina żyje w godnych warunkach.

Pani Nurzyńska wraz z synem przybyła na sesję Rady Miejskiej, która odbyła się 26 stycznia. Przewodniczący Krzysztof Bisialski udzielił jej głosu.
„Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc w sfinansowaniu budowy łazienki i poprawie warunków lokalowych dla mnie i syna” powiedziała na wstępie mieszkanka. „Jesteśmy ogromnie szczęśliwi. Nasze życie zmieniło się o 180 stopni” dodała.

Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski przypomniał historię sprawy. „W czerwcu ubiegłego roku p. Nurzyńska zwróciła się do mnie i do pana burmistrza o pomoc w wybudowaniu łazienki w jej mieszkaniu. Ponieważ gmina nie może prowadzić tego typu prac w mieszkaniach prywatnych postanowiliśmy pomóc w inny sposób. Zwróciliśmy się do osób prywatnych, które natychmiast odpowiedziały na nasz apel i ofiarowały pomoc” wyjaśniał przewodniczący.

Krótko omówił zakres prac, jakie każda z tych osób wykonała dla rodziny. I tak: p. Dariusz Żułtak ze swoją firmą wybudował budynek w stanie surowym, oraz wyremontował i zadaszył komórkę, p. Mirek Wojnarowski wsparł wykonanie instalacji CO, p. Marek Ciesielski ofiarował na ten cel grzejnik, p. Niedźwiedź przekazał materiały do wykonania tej instalacji, p. Tomasz Nowakowski dał kleje do glazury i inne materiały wykończeniowe a p. Grzegorz Szymański położył glazurę w mieszkaniu. Dodatkowo pomoc okazały nasze spółki – ZWiK podłączył wodę, Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki pomogła w uzyskaniu zgód na nowe przyłącza energetyczne, MZO na bieżąco porządkowało teren budowy. Wsparcie okazali tez p. Dariusz Tabęcki i Piotr Rogiński. Radny z Nowodworzanki p. Ryszard Brzeziński był w stałym kontakcie z rodziną i na bieżąco informował o potrzebach.

Dla darczyńców przygotowane zostały podziękowania, które wspólnie wręczyli burmistrz z przewodniczącym. Jak podkreślił burmistrz, ta pomoc okazywana przez sponsorów jest bardzo ważna bo miasto nie zawsze może w ramach własnych środków i przepisów ustawowych pomóc mieszkańcom.

A właśnie dzięki wsparciu firm i osób prywatnych udaje się wielu osobom pomóc.

Podziękowania otrzymali: Ryszard Brzeziński, Dariusz Żułtak, Mirosław Wojnarowski, Piotr Niedźwiedź, Grzegorz Szymański, Tomasz Nowakowski, Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki Sp. z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Miejski Zakład Oczyszczania.

autor: Aneta Pielach – Pierścieniak
foto: Marek Karpowicz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.