W poniedziałek (26.04) o godzinie 16:50 w Nowym Dworze Mazowieckim na ulicy Morawicza, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Dacia i rowerzysty. Na miejscu pracowały służby ratunkowe i Policja.

Dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie tuż przed 17 i natychmiast w rejon zgłoszenia skierował załogę ruchu drogowego. Na miejscu okazało się, że doszło do potrącenia 12-letniego chłopca, przejeżdżającego po oznakowanym przejściu dla pieszych i rowerzystów na ulicy Morawicza – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierująca Dacią 55-letnia mieszkanka gminy Leoncin zjeżdżając z wiaduktu od strony ulicy Paderewskiego, potrąciła przejeżdżającego ścieżką rowerową 12-letniego chłopca z Nowego Dworu Mazowieckiego. W wyniku zderzenia pomocy medycznej wymagał młody rowerzysta, który został przewieziony do szpitala. W miejscu zdarzenia jest oznakowane przejście dla pieszych i rowerzystów. Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie kierującej Dacią.