Nowy Dwór Maz: Pożar budynku cukierni

W środę (7.10) chwilę po godzinie 20 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku cukierni na nowodworskim Osiedlu Młodych przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Dwór Mazowiecki.

Po przybyciu na miejsce pierwszego podmiotu gaśniczego, zastano rozwinięty pożar poddasza. Strażacy ewakuowali pracowników, którzy przygotowywali wypieki na dzień jutrzejszy. Po wprowadzeniu dwóch rot ratowników, ustalono że palą się drewniane krokwie dachowe. Natychmiast podano prądy wody w natarciu zarówno od środka jak i z dachu.

Do zabezpieczenia wodnego prowadzonych działań, wezwano ciężkie samochody gaśnicze (GCBA) z OSP Zakroczym i OSP Czosnów oraz zastęp OSP Nowy Dwór Mazowiecki.  Na miejsce akcji przybył również zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Mariusz Wyszyński.

Jak informuje kierujący działaniem ratowniczym (KDR), spaleniu uległy krokwie drewniane pod poszyciem dachowym. Prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w wentylacji budynku i to spowodowało pożar. 

Przybyła na miejsce ekipa pogotowia energetycznego, odcieła dopływ prądu w całym budynku.

Jak ustaliła nasza redakcja  w budynku trwa właśnie remont systemu wentylacyjnego. Spaleniu uległo około 30m2 więźby dachowej.  Akcja gaśnicza trwała 2 godziny.

Na czas akcji gaśniczej, straż miejska zamknęła przejazd ulicą Wyszyńskiego od Wojska Polskiego do ronda na ulicy Młodzieżowej.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M50 – OSP Zakroczym
538M11 – OSP Czosnów
01-101 – Straż Miejska Nowy Dwór Mazowiecki
Pogotowie Energetyczne
Wydział Prewencji KPP Nowy Dwór Mazowiecki


Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.