W wigilijne popołudnie (24.12) chwilę po godzinie 14 doszło do pożaru mieszkania przy ulicy Młodzieżowej w Nowym Dworze Mazowieckim.  Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej oraz policję i ratownictwo medyczne. 

Na miejscu jako pierwsi pojawili się zawodowi strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Do pomocy przy gaszeniu zadysponowano również zastępy z OSP Nowy Dwór Mazowiecki i OSP Ratownictwo Wodne. Na miejsce akcji przybył zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Dwie osoby zostały ewakuowane z mieszkania i przekazane zespołowi Ratownictwa Medycznego.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy. Miejsce lądowania wyznaczono obok miejsca pożaru.

60-letnia kobieta z poparzeniami pleców drogą powietrzną przetransportowana została do Centrum Urazowego w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie przy ulicy Szaserów. Mężczyzna został przewieziony do nowodworskiego szpitala. Obydwoje w chwili udzielania pomocy byli przytomni.

Na miejsce pożaru przybył burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.

–  Służby sprawnie poradziły sobie z żywiołem. Rodzina małżeństwa które ucierpiało w pożarze, została powiadomiona. Jeśli będzie potrzeba zapewnić pokój w hotelu to miasto oczywiście pomoże – mówi Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M30 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
538M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
Ratownik 12  – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa
Z385 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Pogotowie Gazowe Wołomin
Pogotowie Energetyczne Legionowo

Marek Karpowicz

Zobacz również