Nowy Dwór Maz: Pożar mieszkania na Młodzieżowej. Ranne dwie osoby

W wigilijne popołudnie (24.12) chwilę po godzinie 14 doszło do pożaru mieszkania przy ulicy Młodzieżowej w Nowym Dworze Mazowieckim.  Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej oraz policję i ratownictwo medyczne. 

Na miejscu jako pierwsi pojawili się zawodowi strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Do pomocy przy gaszeniu zadysponowano również zastępy z OSP Nowy Dwór Mazowiecki i OSP Ratownictwo Wodne. Na miejsce akcji przybył zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Dwie osoby zostały ewakuowane z mieszkania i przekazane zespołowi Ratownictwa Medycznego.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy. Miejsce lądowania wyznaczono obok miejsca pożaru.

60-letnia kobieta z poparzeniami pleców drogą powietrzną przetransportowana została do Centrum Urazowego w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie przy ulicy Szaserów. Mężczyzna został przewieziony do nowodworskiego szpitala. Obydwoje w chwili udzielania pomocy byli przytomni.

Na miejsce pożaru przybył burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.

–  Służby sprawnie poradziły sobie z żywiołem. Rodzina małżeństwa które ucierpiało w pożarze, została powiadomiona. Jeśli będzie potrzeba zapewnić pokój w hotelu to miasto oczywiście pomoże – mówi Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M30 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
538M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
Ratownik 12  – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa
Z385 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Pogotowie Gazowe Wołomin
Pogotowie Energetyczne Legionowo

Marek Karpowicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.