Nowy Dwór Maz: Pożar mieszkania przy Modlińskiej. Jedna osoba ranna

W poniedziałek (20.05) chwilę po godzinie 16 w jednym z mieszkań przy ul. Modlińskiej doszło do pożaru. Strażacy z płomieni wynieśli jedną osobę, której natychmiast rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy. Po pacjenta przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy.

Mieszkanie w bloku przy ul. Modlińskiej 5 zostało całkowicie zniszczone na skutek pożaru. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów Straży Pożarnej w tym z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, OSP Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Ratownictwo Wodne. Strażacy w jednym czasie prowadzili akcję gaśniczą, udzielali pomocy poparzonemu mężczyźnie oraz przygotowali miejsce i przyjęli śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ponieważ śmigłowiec LPR w takich wypadkach stara się lądować najbliżej miejsca zdarzenia, za optymalne uznano skrzyżowanie ulic Modlińskiej i Mazowieckiej, gdzie po paru minutach lotu wylądowała podniebna karetka.

Strażacy przekazali medykom poparzonego 54-letniego mężczyznę, który znajdował się w mieszkaniu. Aby skrócić czas dotarcia do specjalistycznego szpitala, zdecydowano się na transport lotniczy.

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 12 została zadysponowana z powodu pożaru mieszkania. Zajęliśmy się pacjentem w wieku 54-lat. Mężczyzna miał oparzenia ok 35% ciała z objawami oparzenia dróg oddechowych. Został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali – informuje naszą redakcję Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu był policyjny technik, który pod nadzorem prokuratora wykonał czynności procesowe. Powołany zostanie również biegły z zakresu pożarnictwa, który określi przyczyny pożaru – przekazał naszej redakcji podkom. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Strażak po służbie uratował mieszkańca
Osobę poszkodowaną z mieszkania jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów gaśniczych ewakuował funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej będący na miejscu zdarzenia w czasie wolnym od służby. Strażak na co dzień służy w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.