Nowy Dwór Maz: Włamywacz zatrzymany w pościgu

31-letni Łukasz A., mieszkaniec naszego powiatu, został zatrzymany w pościgu przez policjantów prewencji. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z nowodworskich lokali handlowo-usługowych. Policjanci odzyskali również skradzione przedmioty. 31-latek usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W nocy z 12/13 października do dyżurnego naszej komendy dotarła informacja, że na ul. Kościuszki w Nowym Dworze dwóch mężczyzn wynosi jakieś przedmioty z posesji. Natychmiast na miejsce udali się policjanci prewencji. Kiedy mundurowi podjechali pod wskazany adres, zauważyli mężczyznę w kominiarce na głowie, który na ich widok zaczął uciekać.

Funkcjonariusze podjęli pościg za podejrzanym, który ukrył się na pobliskim parkingu między pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał nim się 31-letni Łukasz A., znany już wcześniej organom ścigania. 31-latek trafił do celi i usłyszał zarzuty. W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze ustalili, że podejrzany prawdopodobnie jeszcze z innym mężczyzną, dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z lokali handlowo-usługowych. Z pomieszczenia zginęły: agregat prądotwórczy i kilka zwoi przewodu elektrycznego. Przedmioty zostały odnalezione w pobliskich zaroślach i zwrócone właścicielowi.

Łukasz A. po złożeniu wyjaśnień skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze. Aktualnie nowodworscy policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia i zatrzymania drugiego podejrzanego w tej sprawie.

KPP Nowy Dwór Maz

One thought on “Nowy Dwór Maz: Włamywacz zatrzymany w pościgu

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.