Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Pomiechówek: Modernizują remizę OSP

W ostatnim czasie wójt gminy Dariusz Bielecki podpisał umowę na nadbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomiechówku przy ul. Kilińskiego. Koszt realizacji stanu surowego budynku, wraz z elewacją oraz nowym systemem alarmowym opiewa na 321 663,45 zł.

Prace związane z nadbudową budynku OSP realizowane są obecnie jednocześnie z nadbudową biblioteki ze względu na konieczność wykonania wspólnej elewacji budynków. W nadbudowanej części powstanie oczekiwana od wielu lat remiza strażacka.

Projekt nadbudowy budynku ochotniczej straży pożarnej przewiduje budowę dodatkowej kondygnacji nad istniejącymi garażami, w której znajdzie się duża sala remizy strażackiej wraz z zapleczem socjalnym, klatką schodową oraz toaletami. W dolnej kondygnacji pozostaną dwa garaże dla samochodów gaśniczych oraz powstanie pomieszczenie gospodarcze i cześć przebudowana pod klatkę schodową.

Realizacja zadania w tym roku zakończy się stanem surowym zamkniętym. Natomiast z chwilą zabezpieczenia środków finansowych na kolejny etap inwestycji, budynek zostanie wyposażony i oddany do użytkowania.

Władze samorządowe podjęły również decyzję o zakupie nowoczesnej syreny elektronicznej, która jest przystosowana do współpracy z Zintegrowanym Systemem Alarmowania, który na wyposażeniu strażnicy posiadają pomiechowscy strażacy. Nowo zamontowana syrena jest nowoczesnym urządzeniem służącym do alarmowania i ostrzegania ludności w sytuacjach zagrożeń, może być wykorzystywana również jako element systemu ewakuacji ludności.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.