Modlin Stary: Imieniny Księdza Kanonika

Ksiądz Kanonik Edward Pacek, obchodził swoje imieniny. Wierni na czele z proboszczem ks. Andrzejem Redmerem oraz liturgiczną  służbą ołtarza, podczas Mszy świętych składali solenizantowi życzenia.

Grupy parafialne dziękowały za wieloletnią posługę dla parafii na stanowisku proboszcza a obecnie jako emeryt, za wspieranie w posłudze obecnego proboszcza.

Ks. Edwardowi życzenia złożyli również burmistrz Jacek Kowalski z przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Bisialskim.

Ks. kan. Edward Stefan Pacek – urodzony 1 listopada 1942 r. w parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1966 r. Do 1976 roku posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Płocku. Od 1979 r. był wikariuszem w parafii św. Wojciecha w Raciążu. 21 stycznia 1981r. został proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie Starym. Parafię w Modlinie, wyłonioną z parafii Pomiechowo, erygował 2 lutego 1981 r. bp Bogdan Sikorski. Przez jakiś czas nabożeństwa odprawiały się w zbudowanym baraku, potem przystąpiono do budowy dużego, nowoczesnego kościoła. Prace budowlane ukończono w 1991 r. i przystąpiono do wyposażenia wnętrza. Poświęcenie świątyni odbyło się 3 grudnia 1995 r., podczas nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego. Obiekt projektował architekt Michał Trzebuchowski. Ks. Edward Pacek, który od początku istnienia parafii jest jej proboszczem, zbudował również plebanię i zabudowania towarzyszące oraz założył cmentarz grzebalny. W 2004 roku za aktywne uczestnictwo w życiu społeczno – religijnym w mieście, a szczególnie za organizowanie wśród mieszkańców działalności charytatywnej, dzięki której, jako proboszcz parafii Maksymiliana Kolbego wybudował nową świątynię, zadbał o zapewnienie mieszkańcom miejscowego cmentarza, za dobrą współpracę z placówkami oświatowymi, zarządem osiedla, władzami miasta oraz za wspomaganie i współorganizację uroczystości na terenie jego parafii został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Nowego Dworu Mazowieckiego.

 

Foto: Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego Modlin Stary

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.