Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nowy Dwór Maz: Wyremontowane filie biblioteki

W Nowym Dworze Mazowieckim funkcjonuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Główna siedziba znajduje się przy ulicy Paderewskiego a jej dwie filie w Modlinie Starym i na Osiedlu Młodych. W czwartek (18.02) dokonano otwarcia wyremontowanej filii przy ulicy Wojska Polskiego.

W uroczystości wziął udział burmistrz Jacek Kowalski oraz radny Tomasz Reginis. Dyrektor biblioteki Ewa Borkowska podsumowała zakres prac jaki dokonano w placówce i omówiła plany, jakie ma co do głównej siedziby przy ulicy Paderewskiego.

Osiedle Młodych

W wyremontowanej filii zmieniono wszystko. Nowa kolorystyka sprawia że pomieszczenia są jaśniejsze. Każdy chętny może przyjść i wypożyczyć książki czy skorzystać na miejscu z czytelni lub komputerów z dostępem do internetu.

Nowodworska biblioteka zatrudnia 19 osób, które w 3  placówkach czekają na czytelników. Z oferty placówki chętnie korzystają szkoły, organizując stałe cykliczne zajęcia na terenie biblioteki.

Z usług filii na Osiedlu Młodych w 2015 roku korzystało 1350 osób. Niektórzy wracali po kilka razy, wypożyczając kolejne książki.

 – Mamy dla kogo pracować i cieszymy się, że ludzie korzystają. Czytelnikom się podoba. Dzieci chętnie korzystają z naszej czytelni. Pozyskujemy ciągle nowe książki. W 2015 roku nabyliśmy około 4000 nowych pozycji książkowych. Zakup możliwy był dzięki dotacjom Urzędu Miejskiego czy Biblioteki Narodowej – mówi Ewa Borkowska, dyrektor biblioteki.

Biblioteka zbiera makulaturę z której dochód przeznaczany jest na zakup nowych książek dla czytelników. Każdy też może przekazać dla biblioteki posiadane przez siebie pozycje książkowe, które będą dostępne dla innych czytelników.

Rozbudowa i remont na Paderewskiego

Przed pracownikami wielkie wyzwanie jakim będzie rozbudowa i remont głównej siedziby biblioteki przy ulicy Paderewskiego. Miasto wraz z placówką złożyło wnioski o dofinansowanie rozbudowy i remontu. Jest duża szansa na pozyskanie środków na ten cel. Remont zakończyłby się najpóźniej w 2018 roku.

Jak przystało na otwarcie wyremontowanej filii na koniec spotkania pani dyrektor zaprosiła wszystkich obecnych na tort.

 

Modlin Stary

Po spotkaniu w filii przy ulicy Wojska Polskiego. Zebrani na uroczystości udali się do filii w Modlinie przy ulicy Matejki. Tam również przeprowadzono remont. Pracownicy sami wymalowali ściany a z pomocą fachowców wymieniono podłogę. Książki ustawiono również na nowych półkach.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stare regały znajdują się na zapleczu biblioteki.

MK

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.