W czwartek (10.12) chwilę przed godziną 18 na skrzyżowaniu DK62 z DK85 doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Na miejsce skierowano służby ratunkowe. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Kierująca Oplem Corsa 38-letnia mieszkanka Pomiechówka jechała ulicą Thommee od strony lotniska i wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Żołnierzy Września, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu autobusowi jadącemu od strony Nowego Dworu Mazowieckiego za kierownicą którego siedział 34-letni mieszkaniec Nasielska. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Autobusem podróżowało 13 pasażerów. Wszyscy jechali do pracy w jednej z firm na terenie gminy Zakroczym. W Oplu podróżowało 8-letnie dziecko, które od strażaków otrzymało misia maskotkę w celu zminimalizowania stresu i lęku z powodu zdarzenia.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Ratownictwo Wodne i 2 załogi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.