Nowy pies do pracy na gruzowisku w OSP RW. Na Mazowszu są tylko trzy

Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy pochwaliła się zdanym egzaminem przez psa Aglosa. Jest to już drugi pies poza Regarem, który może brać udział w akcjach gruzowiskowych np. po zawaleniu się budynku. Psy są w stanie wskazać miejsce, gdzie pod gruzami przebywają osoby żywe, które oczekują na pomoc. Na Mazowszu są tylko trzy takie psy.

W Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne działa Sekcja Psów Ratowniczych. Obecnie uprawnionych do akcji poszukiwawczych w terenie otwartym jest 8 psów wraz z przewodnikiem. 2 psy posiadają również uprawnienia do pracy na gruzowisku. Kilka miesięcy temu na terenie województwa był tylko jeden pies, właśnie z OSP RW. Obecnie dwa psy przynależą do jednostki z Modlina a jeden pies jest w strukturach Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie na JRG 15 w Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej.

Obecnie OSP Ratownictwo Wodne prowadzi rekrutację w szeregi sekcji poszukiwawczo ratowniczej. Poszukiwani są przewodnicy psów oraz same psy, które po szkoleniu przystąpią do egzaminów. Nabór w jednostce trwa do końca marca. Więcej informacji dostępnych tutaj

Psy Poszukiwawczo Ratownicze OSP Ratownictwo Wodne:

Psy specjalności gruzowiskowej OSP Ratownictwo Wodne: (również psy poszukiwawczo ratownicze)

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.