Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Pamiętali o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

W Nowym Dworze Mazowieckim, Zakroczymiu czy Pomiechówku w niedzielę (13.12) spotkać można było radiowóz Milicji Obywatelskiej oraz uzbrojonych żołnierzy z karabinami maszynowymi, podczas patrolu rejonu. 

Pasjonaci historii postanowili po raz kolejny przypomnieć mieszkańcom o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Mieszkańcy różnie nas odbierają, jedni z humorem, inni wspominają dawne czasy – mówi Sebastian Golejewski jeden z inicjatorów akcji. – Chcemy to kontynuować i mamy nadzieję że jeszcze inni się do nas przyłączą. Szkoda że miasto nas nie wspiera. Jest to wyłącznie inicjatywa prywatna – dodaje Golejewski.

Rekonstruktorzy przejechali obok portu lotniczego Warszawa – Modlin oraz po zabytkowej Twierdzy Modlin. Mieszkańcy mogli zobaczyć wozy z czasów stanu wojennego, porozmawiać z komendantem Milicji Obywatelskiej czy majorem Ludowego Wojska Polskiego. Patrol rejonu obejmował również teren Osiedla Młodych i Centrum Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Pomiechówek. W Zakroczymiu na Rynku pod pomnikiem „Latarnią” wystawiono ostatni posterunek.

Na koniec wszyscy rekonstruktorzy udali się do restauracji Szwagierki w Zakroczymiu, gdzie przejęto lokal na cele wojskowe. Kuchnia wydała pożywienie dla zmęczonych żołnierzy, patrolujących rejony.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.