Twierdza Modlin: Jest mieszkanie dla Filipka Ulańskiego

Zgodnie z zapewnieniami miasto pozyskało mieszkanie dla Filipka Ulańskiego. Dziecko zamieszka w nim po remoncie, który powinien zakończyć się w ciągu kilku tygodni.

Historię niepełnosprawnego chłopca zapewne zna każdy z was. Pisalismy o niej także na łamach Faktów Nowodworskich. Wiele osób i instytucji zaangażowało się w pomoc rodzinie chłopca. Najważniejszym jednak problemem był fakt, że mieszkali na pierwszym piętrze, w mieszkaniu opalanym węglem, co było znacznym utrudnieniem dla babci opiekującej się chłopcem.

Miasto obiecało rozwiązać ten problem i udało się.

10 grudnia odbyło się przekazanie mieszkania, w którym już niedługo zamieszka Filipek z babcią i bratem. Dwupokojowy lokal znajduje się na parterze, ma centralne ogrzewanie. Niestety, po poprzednich lokatorach mieszkanie wymaga kapitalnego remontu. Potrwa on kilka tygodni, ponieważ w lokalu trzeba wymienić dosłownie wszystko.

10 grudnia przypadały także urodziny Filipka. W związku z tym burmistrz Jacek Kowalski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski udali się do chłopca z dobrą nowiną.
Jak czytamy na profilu Filipka na facebooku:
„Witajcie moi kochani! Wiecie dzisiaj właśnie obchodzę urodziny, kończę cztery latka. Dostałem mnóstwo życzeń, za które bardzo, bardzo dziękuję. Ale to nie wszystko. Dzisiaj miałem szczególnych gości, którzy przynieśli mi prezenty, dla babci były oczywiście kwiaty. Przynieśli mi radosną nowinę. Za niecały miesiąc przeprowadzę się z babcią i moim braciszkiem do nowego mieszkania, które jest na parterze i moja kochana babcia nie będzie musiała już wnosić mnie i tego ciężkiego wózka na pierwsze piętro i będziemy mieć prawdziwą łazienkę z bieżącą wodą i wanną i kaloryfery i wiele jeszcze innych superowych rzeczy. W tej chwili dzięki pomocy dobrych ludzi mieszkanie będzie remontowane, a ja będę wam podsyłał zdjęcia z remontu ok? Burmistrz miasta i przewodniczący Rady Miejskiej jako przedstawiciele Komitetu Społecznego przyszli osobiście mi przekazać tę dobrą nowinę. A ja ich za to poczęstowałem tortem i obdarzyłem cudnym uśmiechem”.

Jednocześnie dziękujemy p. Robertowi Kanigowskiemu oraz strażakom z OSP-Ratownictwo Wodne za pomoc w opróżnieniu mieszkania oraz deklaracje wsparcia w remoncie. Jeśli ktoś z Państwa również chciałby pomóc przy remoncie mieszkania dla rodziny Filipka prosimy o kontakt ze strażą miejską.

autor: Foto Aneta Pielach – Pierścieniak, Pomóż Filipkowi
51230

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.