Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Pierwsze Nowodworskie Forum Kobiet

W sobotę, 12 marca br. tuż po Dniu Kobiet w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się niezwykłe wydarzenie. O tym, czym będzie pierwsze, Nowodworskie Forum Kobiet rozmawiamy z pomysłodawczynią i organizatorką przedsięwzięcia, radną Rady Miejskiej – Agnieszką Kubiak-Falęcką.

Marek Karpowicz: Pracuje Pani zawodowo, prowadzi własną firmę, jest Pani radną, ale także żoną i mamą. Dodatkowo angażuje się Pani w różne społeczne inicjatywy, których często to Pani jest inicjatorką. Słyszałem też, że od niedawna trenuje Pani szermierkę. Kolejnym Pani pomysłem jest organizacja Nowodworskiego Forum Kobiet. Jak to wszystko udaje się Pani pogodzić?

Agnieszka Kubiak-Falęcka: Ta społeczna aktywność przychodzi mi w sposób bardzo naturalny. Uważam, że jeśli jest coś do zrobienia, to należy to zrobić od ręki. Kocham nasze miasto, myślę, że trafnie odgaduję potrzeby mieszkańców i potrafię się wczuć w ich sytuację. Ponieważ te potrzeby rosną i są coraz bardziej ambitne, staram się za nimi nadążać. Dlatego też zrodził się pomysł organizacji spotkania skierowanego do aktywnych kobiet z Nowego Dworu Maz. Forum stanie się dla nich przestrzenią do nieformalnego spotkania, wymiany doświadczeń, ale także wysłuchania ciekawych prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji. Chciałabym, aby nowodworzanki wzajemnie się wspierały i pomagały sobie w życiu codziennym. Forum pozwoli im lepiej się poznać, ma też służyć ich promocji.

Nie jest łatwo odnaleźć się, kiedy należy połączyć i pogodzić wszystkie sfery życia tak, aby żadna ze stron nie poniosła strat. Moja działalność nie byłaby możliwa, gdyby nie ludzie, którymi się otaczam i na których zawsze mogę liczyć. W codziennych obowiązkach wspierają mnie rodzice i mąż.

Marek Karpowicz: Wspomniała Pani o ciekawych prelekcjach i dyskusjach. Proszę zdradzić więcej szczegółów dotyczących agendy tego spotkania.

Agnieszka Kubiak-Falęcka: Nowodworskie Forum Kobiet odbędzie się w siedzibie Nowodworskiego Ośrodka Kultury. W tym miejscu chciałabym bardzo podziękować dyrektorowi NOK, Krzysztofowi Borowskiemu za przychylność i ciepłe przyjęcie tej inicjatywy. Co do tematów to chciałabym, abyśmy porozmawiały o sprawach dla nas ważnych. Jednym z paneli dyskusyjnych będzie coaching kariery i rozwój osobisty. Psycholog podpowie jak łączyć życie osobiste z zawodowym, by czerpać z niego satysfakcję. Porozmawiamy też o oczekiwaniach kobiet wobec kierunków rozwoju naszego miasta. Nie zabraknie swobodniejszych tematów, nowych trendów w dietetyce i modzie. Nie zabraknie niespodzianek. Chciałabym, aby to spotkanie dodało skrzydeł kobietom, aby uwierzyły, że jeśli tylko chcą, to mogą wszystko! Kobiety potrzebują inspiracji i motywacji, aby osiągać zamierzone cele. Na Forum nie zabraknie jednego i drugiego.

Marek Karpowicz: Kto może wziąć udział w tym spotkaniu?

Agnieszka Kubiak-Falęcka: Zaproszenie kieruję przede wszystkim do Pań przedsiębiorczych, które np. prowadzą własną działalność gospodarczą, kierują organizacjami pozarządowymi, zajmują stanowiska managerskie – ale nie tylko. Chciałabym też, aby w Forum wzięło jak najwięcej młodych kobiet, które są dopiero na progu swojej kariery. Spotkanie z kobietami, które mają ustabilizowane życie zawodowe i rodzinne może być wielką motywacją i inspiracją. Szczegóły wydarzenia podam już wkrótce.

W tym miejscu chciałabym zaapelować do pań z Nowego Dworu Maz., aby przyłączyły się do organizacji Nowodworskiego Forum Kobiet. Jeśli chcesz zaproponować ciekawy temat dyskusji, poprowadzić wykład, zaprezentować swoją firmę, zostać sponsorem wydarzenia – proszę o kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Marek Karpowicz: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.