Nowy Modlin: Pożar na cmentarzu

We wtorek (2.02) chwilę po godzinie 11 do dyżurnego Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, zgłoszono pożar na terenie cmentarza w Nowym Modlinie gm. Pomiechówek. Cmentarz należy do parafii pw, św. Maksymiliana Kolbe w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Stary). 

Gdy załoga przybyła na miejsce, potwierdziła zgłoszenie. Ponieważ płomienie były dosyć duże, to o pomoc w ugaszeniu poproszono nowodworskich strażaków.

O godzinie 11:33 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze na terenie cmentarza. Na miejsce udał się jeden zastęp z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Strażacy po przybyciu, zastali rozwinięty pożar 10 wieńców pogrzebowych na dwóch grobach oraz dwóch drewnianych krzyży. Aby dostać się samochodem gaśniczym na teren nekropolii, przecięto kłódkę w bramie. Po podaniu jednego prądu wody, pożar ugaszono – mówi naszemu portalowi st. kpt. Mariusz Kwaśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Strażacy miejsce zdarzenia, na piśmie przekazali przybyłemu administratorowi cmentarza, księdzu Andrzejowi Redmerowi – proboszczowi parafii św. Maksymiliana Kolbe.

Oficjalnie nikt nie chce mówić o przyczynach pożaru. Ogień na wiązankach mógł pojawić się z ustawionych obok zniczy. Przyczyną może być też podpalenie.

Udział w akcji:
1-102 – Straż Miejska Nowy Dwór Maz
531M22 – JRG Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.