Powiat: Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest od lat nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Policjanci z nowodworskiej drogówki podczas codziennej służby, sprawdzają, czy kierowcy nie łamią przepisów pod tym względem.

Niestety mimo wielokrotnych apeli, kierowcy nadal lekceważą przepisy i z nadmierną prędkością jeżdżą po drogach. Szczególnie jest to niebezpieczne w terenie zabudowanym. W miniony weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy za tzw. +50.

Z policyjnych analiz wynika, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą sami sprawcy, w wielu wypadkach ofiarami są inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest uświadomienie wszystkim tym, którzy wsiadają za kierownicę, że wolniej, znaczy bezpieczniej. Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W miniony weekend, policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali trzem kierowcom prawo jazdy za tzw. +50. Sytuacje miały miejsce na drodze 62 w Orzechowie (104 km/h) i Emolinku (103 km/h) oraz drodze powiatowej w Cegielni Psuckiej (104 km/h).

Nowodworscy policjanci ponownie apelują do kierowców o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.