Powiatowy Dzień Strażaka w Nowym Dworze Mazowieckim

W poniedziałek (27.05) na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji wszystkich strażaków w kościele w Parafii p.w. Św. Anny w Pomiechowie pod przewodnictwem Powiatowego Kapelana Strażaków księdza Tomasza Cymermana. Następnie główna część uroczystości miała miejsce na placu Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie dowódca uroczystości mł. kpt. Damian Rasilewicz, złożył meldunek o rozpoczęciu apelu nadbryg. Arturowi Gonerze, Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej, który dokonał przeglądu pododdziałów, przywitał się ze wszystkimi uczestnikami uroczystości oraz pocztami sztandarowymi. Podniesiono flagę państwową na maszt i odegrano hymn narodowy. Wszystkich przybyłych gości przywitał st. bryg. Stanisław Brzozowski Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Z okazji uroczystości Dnia Strażaka odbyło się wręczenie odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. Odczytane zostały postanowienia i rozkazy personalne osób odznaczonych, awansowanych oraz wyróżnionych.

Wręczone zostały:

BRĄZOWE ODZNAKI „ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ:
-bryg. Łukasz Kochanowski,
-kpt. Andrzej Kordek,

Złoty znak Związku OSP, Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

WYRÓŻNIENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM ZA DUŻE ZAANGAŻOWANIE W DZIAŁANIACH RATOWNICZO-GAŚNICZYCH ORAZ OSIĄGNIĘCIA W REALIZACJI ZADAŃ SŁUŻBOWYCH:
-mł. bryg. Tomasz Jankowski,
-kpt. Kamil Ruta,
-kpt. Adrian Jackowski,
-asp. Marek Rzepkowski,
-asp. Adrian Jackowski.

WYRÓŻNIENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I WZOROWE WYKONYWANIE ZADAŃ SŁUŻBOWYCH,
sekc. Marek Krawczak

WYRÓŻNIENIA STAROSTY NOWODWORSKIEGO ZA WZOROWE REALIZOWANIE ZADAŃ SŁUŻBOWYCH
-st. ogn. Tomasz Włodarczyk – Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP – największa liczba zdarzeń obsłużonych w roku 2023,
-st. str. Mateusz Konieczek – największa liczba wyjazdów do zdarzeń w roku 2023 wśród strażaków JRG,
-dh Andrzej Owocki – największa liczba wyjazdów do zdarzeń w 2023 roku wśród druhów z gminy Pomiechówek.

Uroczystość była okazją do poświęcenia nowej motopompy z przyczepką, która wzbogaciła wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Poświęcenia dokonał Ksiądz Kapelan Tomasz Cymerman.

Następnie głos zabierali goście – Magdalena Biernacka starosta nowodworski, burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin z powiatu nowodworskiego.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Nowym Dworze Mazowieckim swoją obecnością zaszczycili:
– nadbryg. Artur Gonera Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
– st. bryg. dr inż. Tomasz Klimczak prof. Uczelni Rektor-Komendant Apoż w Warszawie,
– st. bryg. dr hab. inż. Tomasz Zwęgliński prof. Uczelni Prorektor ds. Kształcenia i Studentów,
– Magdalena Biernacka starosta powiatu nowodworskiego,
– płk. lek. med. Przemysław Makowski Komendant Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej – Modlin,
– płk Andrzej Oleksa Dowódca 2 Mazowieckiego Pułku Saperów,
– kpt. Mariusz Malinowski, Zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin,
– Anna Maliszewska Wójt Gminy Czosnów,
– Artur Ciecierski Burmistrz Gminy Zakroczym,
– Dariusz Bielecki Wójt Gminy Pomiechówek,
– Radosław Kasiak Burmistrz Miasta Nasielsk,
– Adam Krawczak Wójt Gminy Leoncin,
-przedstawiciele władz samorządowych na czele z przewodniczącym rady powiatu Panem Marcinem Gągolewskim, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, lokalna społeczność, sympatycy ochrony przeciwpożarowej.

Goście uczestniczący w uroczystości składali gratulacje odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym strażakom oraz osobom zaangażowanym w sprawy pożarnictwa, doceniając ciężką pracę strażaków.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.