Ryanair wycofuje kolejne trasy z lotniska Warszawa – Modlin

Ryanair we wtorek (30.01) poinformował o uruchomieniu 30 nowych tras z Polski. Niestety nowodworskie lotnisko Warszawa – Modlin straci 15 tras. Na pozostałych ograniczone zostaną loty. Ryanair decyzje swoją tłumaczy brakiem w rozbudowie terminala oraz wystąpieniem zagrożenia zerwania umowy z przewoźnikiem.

Przewoźnik twierdzi, że brak rozbudowy infrastruktury Modlina oraz wzrost opłat lotniskowych szkodzi ruchowi lotniczemu, turystyce i miejscom pracy w regionie mazowieckim. Ryanair trasy swoje przenosi do warszawskiego portu im. Chopina. Działanie takie spowoduje 14% spadek ruchu w Nowym Dworze Mazowieckim. Jeden z bazowanych samolotów w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie przeniesiony do Krakowa.

– Złe zarządzanie lotniskiem Modlin zmusiło nas do cięcia tras, liczby zbazowanych samolotów i częstotliwości lotów, podczas gdy inne polskie lotniska, takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Chopin, rozwijają się tego lata.
– powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair Group.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.