Samorząd Mazowsza wspiera ratownictwo wodne

Samorząd województwa od 2016 r. współpracuje z organizacjami pozarządowymi w ramach otwartego konkursu ofert w obszarze „Ratownictwo i ochrona ludności”. W tym roku wsparcie w kwocie 218.770 złotych trafi do OSP Ratownictwo Wodne i Nowodworskiego WOPR.

Organizacje mogły otrzymać wsparcie m.in. na utrzymanie dyżurów ratowników w okresie realizacji zadania (działanie obowiązkowe), na zakup nowego sprzętu ratowniczego, zakup nowego sprzętu łączności radiowej i telefonicznej, na którym prowadzone będą dyżury ratownicze, zakup środków transportu lądowego i wodnego, pokrycie kosztów utrzymania w gotowości sprzętu ratowniczego, zakup paliwa do prowadzenia działań ratowniczych czy też pokrycie kosztów przeprowadzenia szkoleń dla ratowników wodnych w zakresie obsługi sprzętu oraz przeprowadzeniu szkoleń psów ratowniczych wraz z przewodnikami. Od 2016 r. na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przekazał łącznie 3,5 mln zł.

OSP Ratownictwo Wodne otrzymała 110.000 złotych z przeznaczeniem wydatki bieżące w sezonie letnim w tym stacjonarny dyżur ratowników wodnych w siedzibie jednostki w godzinach 8-20 przez okres wakacji. Część kwoty dofinansowania przeznaczona będzie również na zakup drona ratowniczego typu ciężkiego wraz z dodatkową kamerą optyczną.

Nowodworskie WOPR otrzymało 108.770 złotych z przeznaczeniem na wydatki bieżące oraz zakup nowego skutera ratowniczego.

Podpisanie umów nastąpiło w piątek 2 czerwca w Płocku nad rzeką Wisłą w Molo Cafe z udziałem marszałka Adama Struzika.

Foto: Wirtualny Płock 24

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.