Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Studzianki: Pożar butli gazowej

We wtorek (5.01) o godzinie 13:50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, otrzymał zgłoszenie o pożarze butli gazowej w jednym z domów na terenie Studzianek w gm. Nasielsk. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu ratowników ustalono, że płonie butla z gazem od której zajęły się elementy wyposażenia kuchni. W budynku istniało silne zadymienie. Mieszkańcy przed przybyciem straży pożarnej, ewakuowali się na zewnątrz budynku. Po odłączeniu prądu, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych wraz z linią gaśniczą i kamerą termowizyjną, weszli do środka budynku i zlokalizowali butlę gazową, której temperatura wynosiła 120’C. Natychmiast przystąpiono do zbicia płomieni oraz chłodzenia butli.

Po kilku minutach, ponownie dokonano pomiaru temperatury przy pomocy kamery termowizyjnej. Ponowny pomiar dał wynik 40’C. Butlę bezpiecznie wyniesiono na zewnątrz i dalej kontynuowano chłodzenie, aż do temperatury 2’C.

Ponieważ w budynku od pożaru pękła rura z wodą i mieszkanie było zalewane, ratownicy przystąpili do ewakuacji mienia poszkodowanych.

Na jezdni przy budynku powstało zlodowacenie o czym poinformowano pracownika Urzędu Miasta i Gminy odpowiedzialnego za utrzymanie dróg.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
538M82 – WSP Pomiechówek
539M23 – OSP Psucin
537M25 – OSP Cieksyn

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.