Szlak człowieka trafia!

Czy jesteśmy skazani na ciągłe poniżanie ze strony władz miasta? – takie pytanie zadają sobie codziennie mieszkańcy osiedla Modlin Twierdza.

Gdy spadnie śnieg, zostają na długi czas zasypane chodniki, ulice, dojścia do miejsc publicznych. Sytuacja ta stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla mieszkańców, utrudnia codzienne życie, szczególnie dla osób starszych.

Obecnie śnieg się rozpuścił a powstała woda i opady zamieniły niektóre ulice w jeziora i wylewiska błota.

A przecież nie tak dawno bo tylko 3 lata wstecz, uśmiechnięte na plakatach przedwyborczych buzie kandydatów na radnych zapewniały, że gdy tylko zostaną wybrani to zrobią wszystko aby było tak jak w haśle wyborczym WND – życząc Szczęśliwego Nowego Dworu.

Była to czysta kiełbasa wyborcza jak do tej pory nie skonsumowana. Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo.

To co w ciągu ośmiu lat bycia radnym wykonali na rzecz miasta a szczególnie osiedla Modlin Twierdza radni Oleksiak i Siewruk, obecna ekipa radnych reprezentujących nasze osiedle systematycznie niszczy. No może nie wszystkich radnych, za wyjątkiem radnej Agnieszki Kowalskiej.

Postawa Pani radnej to oddzielny rozdział, o tym w kolejnym felietoni.

Szanowni Państwo, nie zawsze mi się zdarza publiczna obrona burmistrza za stan miasta.
Ale w tym wypadku bronię włodarza, ponieważ wraz z podległym mu urzędem jest (powinien być) wykonawcą zadań postawionych prze radnych, wybrańców narodu.

Będąc radnym, zapraszałem Pana Burmistrza na tzw, gospodarskie wizyty, zapoznawałem w obecności mieszkańców z istniejącymi problemami. Nie było nigdy problemu z realizacją przedstawionych potrzeb.

A co robią obecni radni – po prostu nic, tworzą tzw. niemą radę i jak w teatrze kukiełkowym podnoszą i opuszczają ręce podczas głosowań, nie wnikając o co chodzi.

Nasi wybrańcy powinni brać przykład z radnych reprezentujących Modlin Stary. Jak się jest mądrym można doprowadzić do tego, że gdzie kiedyś było kartoflisko, rżysko i klepisko – obecnie jest „San Francisco„. Można tylko trzeba chcieć.

Ale co tu gadać, jacy radni taka rada – jaka rada takie miasto. Nadchodzi pora aby to zmienić.
Burmistrz jest tylko wykonawcą a za miasto odpowiadają radni – wybrańcy narodu.

Oleksiak Włodzimierz – były radny

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.