Ukradł alkohol i szarpał się z ochroniarzem

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35- latkowi, podejrzanemu o to, że w nocy z piątku na sobotę dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z nowodworskich marketów. Policjanci zatrzymali go chwilę po zdarzeniu. Nowodworska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze.

30 lipca 2022 r. chwilę przed godz. 1:00, policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zostali poinformowani przez dyżurnego o kradzieży w jednym z nowodworskich sklepów. Mundurowi natychmiast udali się w miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Przed marketem zauważyli pracownika ochrony oraz mężczyznę.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że 35- latek kilka minut wcześniej przyszedł do sklepu, wziął z półki butelkę alkoholu, a następnie wyszedł przez linię kas, nie płacąc za towar. Pracownik ochrony ujął nowodworzanina na parkingu przed placówką handlową, jednak mężczyzna chcąc się utrzymać w posiadaniu skradzionego łupu, zaczął szarpać i uderzać pracownika ochrony.

Mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Nowodworscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Prokuratur przedstawił mężczyźnie zarzut kradzieży rozbójniczej. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim wobec 35- latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, połączonego z obowiązkiem powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.