Wyciek amoniaku w La Lorraine. 2 osoby trafiły do szpitala

W piątek (19.04) chwilę po godzinie 7 w zakładzie La Lorraine w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do wycieku amoniaku z instalacji technologicznej. Na miejscu cały czas pracują służby ratunkowe. Dwie osoby odwiezione zostały do szpitala.

Z chwilą wycieku amoniaku w hali przebywało około 100 pracowników. Wszyscy zostali ewakuowani. Wyciek udało się również szybko zatrzymać. Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej przystąpiono do moniotorowania strefy pod kątem obecności amoniaku. Przy pomocy wentylatorów dokonano wietrzenia hali. W pierwszej fazie do działań zadysponowane zostało 8 zastępów Straży Pożarnej.

Podczas akcji do kierownika zakładowej ewakuacji, zaczęli zgłaszać się pracownicy i uskarżać na złe samopoczucie oraz różne dolegliwości. Zespoły Ratownictwa Medycznego przebadały łącznie 10 osób. 2 osoby odwiezione zostały do szpitala.

Jak przekazał kpt. Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim – W zakładzie doszło do wycieku około 1 kilograma amoniaku. Działania cały czas prowadzą zastępy Państowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. 2 osoby zostały przewizione do szpitala na badania. Na miejscu obecni są Komendant Powiatowy PSP oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego wraz z dowódcami Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.