Zakroczym: Cyrk z komisją rewizyjną

Podczas czwartkowej XXIV Sesji Rady Gminy Zakroczym, radni ponad godzinę zastanawiali się nad działalnością komisji rewizyjnej. Podejmowali uchwały, które po chwili chcieli anulować, aby potem znów je uchwalać. Takiego cyrku dawno w Zakroczymiu nie było. 

Przy proponowanym porządku obrad radna Monika Śmieszny zawnioskowała o dopisanie punktów w których radni podjęliby uchwałę o zmniejszeniu ilości członków komisji rewizyjnej. Przewodnicząca komisji rewizyjnej poinformowała, że radni nie przychodzą na posiedzenia i przez to komisje się nie odbywają.

Komisja jest nie przygotowana do pracy. Ostatnio odbyła się kontrola w OSP Zakroczym i dwie panie zaczęły naskakiwać na naszych ochotników po czym wyszły. Przewodnicząca w ogóle na to nie reagowała. O tej kontroli przewodnicząca komisji informowała drogą elektroniczną na dwie godziny przed kontrolą. Uważam, że powinniśmy dyscyplinarnie odwołać przewodniczącą komisji rewizyjnej. Jaka przewodnicząca, taka komisja – mówił radny Maciej Kostrzewski.

Wszystkie kontrole są powiadamiane wcześniej. Dzwonię lub wysyłam smsy do wszystkich członków z terminami i z nimi jest to konsultowane. Jeśli chodzi o ostatnie powiadomienie, na komisję przyszły 2 osoby a 2 się usprawiedliwiły. Jeślibym miała sprawdzić frekwencję pana Maćka (Kostrzewski – przyp. red.) to nie wypadła by ona najlepiej. Protokoły są sporządzane z datą z taką z jaką je sporządzam, a Pan może je podpisać z datą w której składa podpis -odpowiedziała radnemu Kostrzewskiemu, Monika Śmieszny – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

Radni postanowili odwołać wszystkich członków komisji rewizyjnej i na ich miejsce powołać nowych. W komisji zmniejszono ilość członków z 7 do 5. Po podjęciu uchwały przyszedł czas na zgłaszanie nowych kandydatów do komisji.

Do komisji zaproponowano radnych Monikę Śmieszny, Teresę Wyzińską, Marcina Folmana, Beatę Olszewską, Barbarę Malinowską i Wojciecha Rytel. Na 5 miejsc zgłoszono 6 kandydatów i w głosowaniu radna Teresa Wyzińska nie została włączona do nowej komisji rewizyjnej.

Zobaczcie jaki to jest paradoks, zgłaszamy tych samych kandydatów którzy wcześniej uczestniczyli. To jest po prostu kpina. Robimy sobie teraz cyrk przed mieszkańcami Zakroczymia.  – mówiła radna Olga Brylińska

Części radnych nie spodobał się wynik głosowania i po protestach na wniosek formalny przewodniczącego o reasumpcję głosowania i tajne głosowanie, odpowiedziało się za 8 radnych a 6 było przeciw. Do komisji skrutacyjnej powołano Olgę Brylińską, Grzegorza Wszelakiego oraz Karola Figurę.

Komisja skrutacyjna przygotowała karty i przystąpiono do głosowania. Po zliczeniu głosów, przewodnicząca komisji skrutacyjnej Olga Brylińska poinformowała, że w głosowaniu tajnym uzyskano następujące wyniki:
Monika Śmieszny – 9
Marcin Folman – 6
Barbara Malinowska – 11
Teresa Wyzińska  – 9
Beata Olszewska – 11
Wojciech Rytel – 14

Do komisji nie wszedł Marcin Folman.

Na przewodniczącą komisji rewizyjnej ponownie wybrano Monikę Śmieszny. Po godzinnej burzliwej wymianie zdań, radni powołali nową/starą komisję rewizyjną bez członków Marcina Folmana i Macieja Kostrzewskiego.

One thought on “Zakroczym: Cyrk z komisją rewizyjną

  1. Większość komisji rewizyjnych w polskich samorządach nie ma narzędzi do tego by przeprowadzić rzetelną kontrolę czegokolwiek. Zatrudniane ekspertów w grę nie wchodzi – bo nie ma na to pieniędzy.
    Komisja zakro sugeruję aby zajęłą się rozdawalnictwem pieniędzy przez lokalny OPS,który nie bardzo weryfikuje komu daje i wychodzi tak jak zwykle. Do tego sprawdzmy czy szkolny autobus nie generuje za dużych kosztów, moze da się dowożenie dzieci połączyć z lokalną komunikacją, wtedy będizmey mieli rozwiązany problem.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.