Zakroczym: Uroczysty Koncert z okazji Święta Niepodległości

W sobotni wieczór (14.11) w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu, odbył się wspaniały koncert patriotyczny z okazji Święta Niepodległości. Przed rozpoczęciem, burmistrz Artur Ciecierski, poprosił wszystkich zebranych o minutę ciszy dla uczczenia ofiar zamachu w Paryżu. 

Przed widownią wystąpił Krzysztof Ciupiński – Świątek a na pianinie oraz klasztornych organach grał Przemysław Piekutowski. Wieczorny koncert poprowadził Daniel Czok.

Burmistrz Artur Ciecierski cieszył się, że taki koncert może odbyć się w Zakroczymiu. Możemy uczcić w ten sposób rocznicę odzyskania niepodległości. Wysłuchaliśmy już innego koncertu tego zespołu w trakcie 950-lecia Zakroczymia i mieszkańcy byli zachwyceni. Chciałem aby  jeszcze raz wystąpili, bo uważam razem z radnymi, że Zakroczym potrzebuje kultury. Od 1 stycznia 2016 roku upowszechnianie kultury będziemy mogli realizować poprzez Gminny Ośrodek Kultury. 

Ojciec Wojciech Sugier, gwardian zakroczymskiego klasztoru, zapewnił że kościół jest otwarty na inicjatywy kulturalne – Cieszę się że klasztor staje się tak jak przed laty miejscem gdzie spotykają się wierni i odnajdują piękno. Dziękuję panu burmistrzowi za to, że pragnie pokazywać to piękno współcześnie.

Gościem specjalnym był wicestarosta Paweł Calak.

One thought on “Zakroczym: Uroczysty Koncert z okazji Święta Niepodległości

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.