Janowo: Droga powiatowa do poprawy?

W niedzielę (11.12) w Janowie gm. Zakroczym, podczas silnych opadów deszczu, woda z drogi powiatowej wdarła się na teren jednej z posesji. Na miejsce wezwano straż pożarną.

Okazało się, że droga powiatowa, która kilka miesięcy temu została oddana do użytku została źle wykonana. W Janowie strażacy musieli wypompować wodę do rowu melioracyjnego. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Artur Ciecierski i wicestarosta Paweł Calak.

Działania straży polegały na wypompowaniu wody z posesji oraz wykopaniu przepustu i zatamowaniu wody workami z piaskiem dostarczonymi przez starostwo powiatowe – mówi kpt. Mariusz Kwaśniewski z Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

– Zrobiłem co z mojej mocy. Zadysponowałem OSP Wojszczyce aby wypompowano wodę. To jest droga powiatowa, na której niedawno powiat prowadził inwestycję. Być może trzeba poprawić odwodnienie. Takie sytuacje się zdarzają podczas inwestycji. Na szczęście strażacy stanęli na wysokości zadania – mówi burmistrz gminy Zakroczym Artur Ciecierski.

Z naszych informacji wynika, że w dniu dzisiejszym na miejscu ma pojawić się wykonawca prac i podjąć odpowiednie działania. Niewykluczone, że w ramach gwarancji trzeba będzie przebudować świeżo wyremontowaną drogę.

/MK/