Modlin Twierdza: 98. rocznica Odzyskania Niepodległości

W czwartek (10.11) na cmentarzu fortecznym w Modlinie Twierdzy, odbyła się pierwsza część miejskich obchodów 98-rocznicy Odzyskania Niepodległości. W programie było nabożeństwo oraz Apel Pamięci i salwa honorowa.

Mszy świętej przewodniczył ks. kan. Andrzej Redmer, dziekan dekanatu zakroczymskiego w koncelebrze z ks. Januszem Nawrockim proboszczem z parafii w Modlinie Twierdzy.

Oprawę wojskową zapewnili żołnierze z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe Straży Miejskiej oraz Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy i Związku Harcerstwa Polskiego.

Niestety w uroczystości wzięła udział tylko garstka mieszkańców. Gdyby nie uczniowie ze szkoły, to na cmentarzu obecni byliby tylko przedstawiciele Urzędu Miejskiego, wojska i służb mundurowych, zarząd osiedla i kilku mieszkańców.

Zabezpieczeniem medycznym jak i oświetleniem zajęli się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy.

Ciąg dalszy uroczystości w piątek 11 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim o 10:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła oraz po Mszy świętej pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. O godzinie 13 piknik w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

98