Nowy Dwór Maz: Wypadek na DK62. Śmigłowiec w akcji

W sobotę (25.03) chwilę przed godziną 6 na DK62 na wysokości Lotniska Warszawa – Modlin doszło do groźnego wypadku samochodowego. Kierujący BMW jadąc w kierunku Zakroczymia, zjeżdżając z pasa włączenia się do ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie do rowu, uderzając w drzewo. Ranny został zarówno 28-letni kierujący jak i pasażer.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpili do uwalniania z pojazdu poszkodowanego. W tym celu użyto narzędzi hydraulicznych. Koordynator medyczny zadecydował o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy, który zabrał kierującego 28-letniego mężczyznę ze złamaną ręką i nogą do szpitala w Warszawie. W celu zabezpieczenia lądowiska, wezwano zastęp z OSP Ratownictwo Wodne. Druhowie przeszukali również okoliczną łąkę w celu odnalezienia ewentualnego trzeciego uczestnika zdarzenia, który miał wyjść z pojazdu i oddalić się z miejsca.

Policjanci przebadali na miejscu kierującego. 28-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Pasażer, który odniósł mniejsze obrażenia, odwieziony został do szpitala karetką.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M35 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
Ratownik 12 – LPR Warszawa
ZZ617 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
ZZ632 – WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki